ucuz en ucuz fiyat ucuz fiyat enucuz en fiyatı ucuz en ucuz satış fiyatı en düşük fiyat perakende toptan en iyi UCUZ İNDİRİMLİ EN İYİSİ en mükemmeli en kaliteli en kalitelisi indirimli fiyat uygun fiyat uygun fiyatlı en uygun fiyat ucuz ucuzluk indirim hesaplı fiyat         Nasıl Satın Alırım ?  Hızlı Fiyat Sorma  │ Hızlı Stok Sorma  │ Kredi Kartı ile Satın Alma  Havale/EFT Ödeme Bildirme

Ana Sayfa    ► Fiyat ve Stok Bilgisi     Satın Alma     Ödeme Bildirme     Bayilik     Markalar    Sık Sorulan Sorular     Arkadaşına Gönder    ► Hakkımızda    Bize Ulaşın

   Ürün Kategorileri       İndirimli Ürünler       Ayın Ürünleri       Orglar       Bataryalar       LCD TV Standları       Kablolar       Adaptörler       Hafıza Kartları       Medikal Ürünler  

 

Diğer Modeller Hakkında Bilgi Almak için Lütfen Tıklayınız. ucuz en ucuz fiyat ucuz fiyat en ucuz en iyi fiyat ucuzluk fiyatı indirimli fiyat indirim kampanya en ucuz satış fiyatı en düşük fiyat perakende toptan en iyi UCUZ İNDİRİMLİ EN İYİSİ EN ÇOK SATILAN EN UCUZ EN UZUN EN DÜŞÜK EN KISA fiyat fiyatlar PERFORMANSLI FİYAT KAZANÇ ORANI EN İYİ EN KALİTELİ EN İYİSİ

KABLOLARIN ANATOMİSİ                      Kablo nereden alınır , Kablo Astech'ten Alınır

 

     Ses ve Görüntü cihazlarımıza kablo satın alırken fiyat çeşitliliğini gördüğümüzde aklımıza ilk gelen soru şudur.

Bu kabloların hepsinin işlevi aynı, Neden fiyatları arasında uçurumlar var? Aralarında ne fark var ki? Hepsi kablo işte….

 

KABLO DEYİP GEÇMEYİN!

 

     Sisteminizin genel performansı ‘zincirin en zayıf halkası’ kadar iyi olabilmektedir. İşte o zincirin genelde göz ardı edilen

en önemli halkalarından biri kablolardır. Türkiye’de satışa sunulan 80’nin üzerinde ara bağlantı kablosu vardır.

GİZEM SES VE GÖRÜNTÜ SİS.TİC.LTD.ŞTİ ürün yelpazesi ile her bütçeye hitap edebilecek, performanslı, kaliteli, test edilmiş,

ödül almış kablo çeşitlerini tüketiciye sunmaktadır

 

     Birçok Hi-Fi ve Video meraklısı kablonun ses  ve görüntü üzerinde herhangi bir değişiklik yapabileceğine başlangıçta

inanmasa da sistemlerinde farklı kabloları denedikten sonra daha kaliteli Seslere ve Görüntülere ulaşmış ve bu farklılığın nedenini merak etmekte yada hayretle karşılamaktadır. Genellikle bu değişikliği arkadaşlarından duyduklarında inanmayıp onların kablolarını kendi sistemlerinde denediklerinde bunun farkına varmaktadırlar. Çoğu tüketici cihazlarını satın aldıklarında ürünle birlikte gelen kablonun neden çok iyi olmadığını merak etmektedir. Bunun nedeni pahalı bir kablonun o ürünün fiyatını yükseltip rakiplerine göre satış şansını düşüreceğidir. Bu nedenle cihazlarla gelen kablolar çoğunlukla yetersizdir.

 

     Ses ve görüntü cihazlarını birbirine bağlamak için kullanılan kablolar ses/görüntü kalitesine dolayısıyla sistemin genel performansına doğrudan etki eder. Bir kablonun kalitesini de üretiminde kullanılan malzemeler belirler. Aşağıda bir kablo alırken dikkat etmeniz gereken özellikleri nasıl ayırt edeceğinizi açıklayacağız.

 

     Kabloların yapısını dört temel malzeme oluşturur: Sinyalin taşındığı iletken, bağlantıyı sağlayan Konektör, telin yalıtımını sağlayan yalıtkan ile sinyali dış etkenlerden koruyan ve kablonun sağlamlığını artıran izolatör.

 

İletken :

Conductor olarak da anılır. İletken, ses veya görüntü sinyallerinin taşındığı tel sargının temel adıdır. İyi performans elde etmede en büyük role sahiptir. Kullanılan iletken madde ve bu maddenin saflığı son derece önemlidir. Bakır en çok kullanılan iletkendir.

 

Konektör :

Connector (Jack, Socket) olarak da anılır. Cihazlarımızın kablolar ile bağlantısı kablo uçlarındaki jaklar aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu malzemenin kalitesi de doğrudan sistem performansını etkilemektedir. Bu malzemelerde kullanılan materyal kalitesi çok önemlidir. En iyi performansı elde etmek için 24 Ayar altın kaplamalı jacklar tercih edilmelidir. Çoğu sarı kaplama altın değil, Altın havası veren Nikeldir. Bazı ürünlerde kelime oyunları ile ürün altın kaplama gibi gösterilmektedir. Altın değerli bir madendir ve dolayısıyla ucuz olamaz. Gerçek altın kaplama kablolar belli rakamların üzerinde olmak zorundadır. 24K GOLD PLATED,  24 Karat Gold Plated, 24K Hardly Gold Plated, 24K Coated terimleri ürünün 24 ayar altın kaplama olduğunu göstermektedir. Bazı Kablolarda Jackların iç kısımları altın kaplama olup, dış yüzeyleri metal olabilir.

 

Yalıtkan :

Dielectric ya da Insulator olarak da geçer. Sinyali taşıyan teli yalıtmada kullanılan malzemenin genel adıdır. Yüksek kalitede materyaller kullanılmadığı sürece yalıtım iyi sağlanamaz. Bir kablonun yalıtım malzemesinin ‘Dielectric Sabiti’, yani geçirgenliği ne kadar düşük olursa o kadar iyidir.

 

İzolatör :

Foil shield ( folyo koruma ) olarak da anılır. Ancak yukarıdaki iki temel malzeme tüm kablolarda olmakla birlikte folyo koruma, kablonun üreticisi ve teknolojisine bağlı olarak, her kabloda bulunmayabilir.

 

      Genellikle alüminyum-polyester karışımı bir malzemeden üretilen folyo korumanın görevi, tel üzerinde yalıtkanın sağlayamadığı korumaları sağlamaktır. Folyo kaplama kabloyu fiziki darbelere karşı koruduğu gibi mekanik gücünü artırır. Diğer bir görevi de ‘cross talk’ denilen kablolar arasındaki manyetik etkilenmeler ile dış kaynaklardan gelen etkileri en aza indirgemektir. Folyo kaplama, bazı RF (Radyo Frekansı) sinyallerini de iletkenlerden uzak tutar.

 

Kablo özelliklerine bakınca sık sık karşılaşacağınız temel iletken ve yalıtkan malzemelere bir göz atalım…

 

iletken Malzemeler

 

TPC ( Tough Pitch Copper - Sert Dereceli Bakır )

Bakır iletkeninin en basit şeklidir. Sonuç olarak en düşük performansa sahip olanıdır.

 

OFC ( Oxygen Free Copper – Oksijenden Arındırılmış Bakır )

Kaliteli kablolarda en çok bu tipte bakır iletken kullanılır. Oksijen ve bakırın saflığını bozan diğer elementler üretim aşamasında ayrıştırılır. Böylece seste ve görüntüde oluşacak gürültü büyük ölçüde azaltılır. Oksijenden arınmış bakırın bir çok çeşidi vardır. Bunlardan, ‘oksijenden arındırılmış saf kristal bakır’ anlamına gelen PC-OFC (Pure Crystal Oxygen Free Copper), yüksek saflık derecesine sahiptir.

 

SP-OFC (Silver Plated Oxygen Free Copper – Oksijenden Arındırılmış Gümüş Kaplı Bakır)

Bu tipte, oksijenden arınmış bakırın üzerine gümüş kaplama uygulanır. Bakır iletkeni gümüşle kaplamak bakırın oksitlenmesini engeller ve iletkenin sinyale göstereceği direnci düşürür. Böylece iletkenin ömrü uzamış olur. Aynı zamanda bu tip iletken, ses ve görüntü kablolarında yüksek frekansların daha yumuşak iletilmesini ve sesin boyut kazanmasını, görüntü kablolarında ise görüntünün daha keskin olmasını ve sinyal kaybının azalmasını sağlar.

 

GOLD ( Gold Plated)

Kablo ucundaki jaklarda kullanılır. %100 iletkenlik sağlar. Eklemelerden kaynaklanabilecek kayıpları ortadan kaldırır.

 

Yalıtkan Malzemeler

 

Rubber (Lastik)

Dielectric sabiti (geçirgenliği) yüksek olduğundan ses ve görüntüde tercih edilmez.

 

PVC (Polyvinyl Chloride)

Fiyat/performans oranı yüksek olduğundan genellikle yalıtım materyali olarak PVC kullanılır. Lastikten kat kat iyidir.

 

PE (Polietilen)

PVC’den daha düşük geçirgenliğe sahiptir ve doğal özelliği bakımından PVC’ye göre daha kalitelidir.

 

PEF (Polietilen Köpük)

Polietilenin daha gelişmiş halidir. Genellikle özel tip görüntü ve dijital ses kablolarında kullanılır.

 

Teflon

Şu an bilinen en kaygan materyaldir. Sürtünme katsayısı son derece düşüktür. Aynı zamanda en düşük geçirgenliğe sahiptir,

dolayısıyla da en pahalı yalıtım malzemesidir. Üstün görüntü ve ses arayanların seçiminde bu malzeme ön plana çıkar.

 

Bir kablonun anatomisini oluşturan ve en dışta yer alan son malzeme ise jacket (ceket, dış kaplama) olarak adlandırılır.

Dış kaplamanın görevi, fiziki korumayı sağlamaktır. PVC, polietilen, teflon, neopren, hypalon, silikon kauçuk veya doğal

kauçuktan üretilen çeşitleri mevcuttur. Kablo, sıcak/soğuktan, ezilme ve benzeri etkilerden dış koruması sayesinde korunur.

Üretildikleri malzemeye bağlı olarak farklı özelliklere sahip dış korumalar, kablonun esnek veya sert oluşunda büyük ölçüde etkilidir.

                                                                                    

Kaynak Home & Technology

 

SCART kablo alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 

Scart kablolar sisteminizin performansını doğrudan etkilemektedir. Sisteminizin niteliklerine uygun skart kabloyu belirlerken

Televizyonunuzun tipine, televizyona bağlayacağınız cihaza göre çeşitli kalitede scart kablolar bulunmaktadır. Bütçesi müsait olan tüketici genelde en kaliteli scart kabloyu alarak bu duruma çözüm getirmektedir ancak sistem için fazlasıyla yeterli olabilecek alternatifler varken bu pahalı bir çözüm yolu olmaktadır. Sizlere karar vermenizde yardımcı olabilmek için 4 değişik seçenek oluşturduk.

 

  1. Tüplü Televizyonlar

Tüplü televizyonlar kullanırken skart kablo kalitesi pek dikkatlerimizi çekmezdi. Antenli yayınlardan sonra Uydu alıcılarının görüntüsü başımızı döndürmüştü bile. CRT yani tüplü televizyona yapacağımız bağlantılarda standart kalitedeki scart kablolar yeterli olmaktaydı.

Standart kalitede bir skart kablo alırken 21 iğneli olmasına, 21 iğnenin de kablo ile lehimli  ve işlevinin olmasına, skart başlıklarının sallandığında şıkırtılı ses gelmemesine dikkat etmeliyiz. Scart iğnelerinde boşluk olması iğnelerin eğilebilmesine veya scart yuvasına kaçıp yuvaya zarar vermesine neden olabilmektedir. Daha iyi performans için Sarı ( Nikel ) metalli scart tercih edilmelidir.

100 Hz ve Üzeri Televizyonu olan kullanıcılar 24K altın kaplamalı modelleri tercih edebilir.

 

    

  1. Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon cihazlarında genelde uzun metrajlı skart kablolara ihtiyaç duyulmaktadır. Mesafe arttıkça sinyal kalitesi düşmekte, bu da görüntünün bozulmasına neden olmaktadır. Kaliteli altın skart kablolar ile bu minimuma düşürülebilmektedir. Kablonun uzun oluşu ve  sKart'ın altın oluşu bu kablolarda çok yüksek maliyetlere neden olmaktadır.

 

  1. HD Ready Plazma ve LCD’ler

Full HD’ye göre çözünürlüğü düşük olan bu cihazlarda görüntü kalitesinde meydana gelebilecek kayıplar tahammül edilemez boyutlardadır.

Bu cihazlardan maksimum Verimi almak zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için 24K Altın kaplamalı scart kablo kullanmak gerekmektedir.

24K kabloların üst modeli olan Oxygen-Free ( Oxypure) Kablolar da tercih edilebilir.

 

  1. FULL HD Plazma ve LCD’ler

Full HD Sinyallerinin iletilebilmesi için scart kablonun imalatında kullanılan malzemenin çok kaliteli olması gerekmektedir. Bu kalitedeki kablolar 24K Gold Plated ve Oxygen-Free ( Oxypure ) kablolardır.

             

 

HDMI kablo alırken dikkat edilmesi gerekenler:                                           HDMI - DVI - VGA - USB Dönüştürücüler

 

HDMI kabloların kalitesi sistem performansını doğrudan etkilemektedir. Buna başlangıçta bizler bile inanmak istememiştik. Dijital sinyalin kalitesi mi olur, neticede 1’ler ve 0 ‘lar içeren data değil mi bunlar. Kablodan giden data aynı, kalite neden etkilensin ki demiştik. Ama maalesef işin aslı böyle değil. Dijital sinyallerde veri kayıpları meydana getiren birçok etken var. Günümüzde havada görüp veya duyamadığımız binlerce sinyal dolaşıyor, telsizler, telsiz Telefonlar, florasan ışıklarının yaydığı radyasyonlar, duvardan geçen elektrik kabloları, yüksek gerilim hatları v.d. işte bu aşamada yalıtkan ve izolatör malzeme kalitesi öne çıkıyor.

 

HDMI standardı da kendi içinde versiyonlara ayrılmış durumdadır. V1.2 , V1.3 gibi. HDMI portunu kullanan cihazların standartları da (1080i , 1080p ) farklılık göstermektedir.  Bu durumda kablo kalitesi daha da önem kazanmaktadır. Bu aşamada sizlere sisteminize uygun HDMI kabloları bizler tavsiye edeceğiz. Sitemizdeki fiyat ve Stok bilgisi alma tuşunu tıklayıp açılan forma bağlantı yapacağınız cihazların özelliklerini yazdığınızda size uygun seçeneklerin fiyat ve stok bilgileri gönderilmektedir. Lütfen aşağıdaki özellikleri bildiriniz.

 

Bağlanacak Ekranlı cihazın

Tipi

Markası,

Ekran boyutu,

HD Standartı

 

Bağlanacak Oynatıcı cihazın

Tipi

Markası,

HD Standartı

 

Kaliteli Kabloların Bağlantısında elde edilen verim hakkında:

 

Çoğu sistemde kaliteli kablo ile bağlantı yapıldığında bariz kalite farkı görülürken. Bazı sistemlerde hiçbir şey fark etmemiş gibi

görünür. Bunun nedeni kablolarda Burn denilen özelliğin olmasıdır. Burn, kablonun bir kaç haftalık kullanım sonucunda sisteme adapte olması özelliğidir. Çoğu profesyonel kullanıcı bunu bilir ve bir an önce maksimum verimi alabilmek için cihazlarını gece gündüz çalıştırıp kabloyu alıştırırlar.

 

Lütfen diğer cihazların bağlantı seçenekleri için bilgi alınız.

 

 » Medikal Ürünler

 » Orglar

 » Plazma Standları

 » Promosyon Ürünleri

 » Bataryalar

 » Şarj Adaptörleri

 » Kamera Aksesuarları

 » Kablo & Konektörler

 » HDMI Dönüştürücüler 

 » Mikrofonlar

 » Hafıza Kartları

 » Kasetler

 » GPS Cihazları

 » Grafik Tablet

 » Yeşil Lazer

 » Laptop Pilleri

 » İthal Yağlı Boya Tablolar

 » Kullanım Tavsiyeleri

100 TL ve Üzerindeki

  Alış Verişlerinize

 

  Kargo Dahildir.

GİZEM SES VE GÖRÜNTÜ SİS.TİC.LTD.ŞTİ

 A S T E C H

Görüş ve Önerileriniz için Satis@astech.com.tr  ,  Müşteri Hizmetleri

Bu sitedeki tüm marka ve semboller sahiplerine aittir.

Hdmi kablo nereden alınır , Hdmi kablo Astech'ten alınır. Hdmi kablo nerden alınır Hdmi kablo astech'ten alınır , Scart kablo nereden alınır , Scart kablo Astech'ten alınır. Scart kablo nerden alınır Scart kablo astech'ten alınır , Component kablo nereden alınır , Component kablo Astech'ten alınır. Component kablo nerden alınır Component kablo astech'ten alınır , Komponent kablo nereden alınır , Komponent kablo Astech'ten alınır. Komponent kablo nerden alınır Komponent kablo astech'ten alınır , Ttaf kablo nereden alınır , Ttaf kablo Astech'ten alınır. Ttaf kablo nerden alınır Ttaf kablo astech'ten alınır , Profigold kablo nereden alınır , Profigold kablo Astech'ten alınır. Profigold kablo nerden alınır Profigold kablo astech'ten alınır , Bandridge kablo nereden alınır , Bandridge kablo Astech'ten alınır. Bandridge kablo nerden alınır Bandridge kablo astech'ten alınır , Monster kablo nereden alınır , Monster kablo Astech'ten alınır. Monster kablo nerden alınır Monster kablo astech'ten alınır , Ixos kablo nereden alınır , Ixos kablo Astech'ten alınır. Ixos kablo nerden alınır Ixos kablo astech'ten alınır , Techlink kablo nereden alınır , Techlink kablo Astech'ten alınır. Techlink kablo nerden alınır Techlink kablo astech'ten alınır , tech+link kablo nereden alınır , tech+link kablo Astech'ten alınır. tech+link kablo nerden alınır tech+link kablo astech'ten alınır , usb 3.0 kablo nereden alınır , usb 3.0 kablo Astech'ten alınır. usb 3.0 kablo nerden alınır usb 3.0 kablo astech'ten alınır , mini hdmi kablo nereden alınır , mini hdmi kablo Astech'ten alınır. mini hdmi kablo nerden alınır mini hdmi kablo astech'ten alınır , Dvi kablo nereden alınır , Dvi kablo Astech'ten alınır. Dvi kablo nerden alınır Dvi kablo astech'ten alınır ,  ,

Kablo nereden alınır , Kablo Astech'ten Alınır , kablo nerden alınır kablo Astech'ten alınır.  ,

KABLOLAR HAKKINDA - forum - JACKLAR HAKKINDA - KONEKTÖRLER HAKINDA - KONNEKTÖRLER HAKKINDA - SES KABLOLARI HAKKINDA - GÖRÜNTÜ KABLOLARI HAKKINDA - forumlar - HDMI KABLOLAR HAKKINDA - SKART KABLOLAR HAKKINDA  - SCART KABLOLAR HAKKINDA  - SKART ADAPTÖRLER HAKKINDA  - SCART SOKETLER HAKKINDA - forum - KOMPONENT KABLOLAR HAKKINDA - COMPONENT KABLOLAR HAKKINDA - DVI KABLOLAR HAKKINDA - VGA KABLOLAR HAKKINDA - OPTIK KABLOLAR HAKKINDA -  KOAXIEL KABLOLAR HAKKINDA - COAXIEL KABLOLAR HAKKINDA

HANGİSİ DAHA İYİ - KABLO ÖZELLİKLERİ - NASIL ALINIR - NERDEN ALINIR - EN İYİSİ  HDMI KABLOLARIN ÖZELLİKLERİ - DVI KABLOLARIN ÖZELLİKLERİ - dsmart kablosu - d-smart kablosu -  DIGITURK KABLO kaliteli DIGITURK KABLOSU - digitürk kablosu - dıgıturk kablosu - dijitürk kablosu - dicitürk kablosu - plus kablosu - + kablosu - digitürk+ kablosu  DIGITÜRK+ kablosu - forum - digitürkplus kablosu - digitürkplas kablosu Hi-definition kablo - high definition kablosu

1.3v hdmi kablo - 1.3 versiyon hdmi kablosu özellikleri - forum - nitelikleri Kablosu alırken dikkat edilmesi gerekenler Kablosu alırken nelere dikkat etmeli - edilmeli

tech+link kablolar - profigold kablolar - bandridge kablolar - acoustic research kablolar - ixos kablolar - hama kablolar  - panacable kablolar HDMI hdmi hdmı HDMİ KABLO kablolar hdmi v1.3 - hdmı v1.3 - HDMI V1.3 - HDMİ V1.3 hdmi v 1.3 - hdmı v 1.3 - HDMI V 1.3 - HDMİ V 1.3 - hdmi version 1.3 - hdmı version 1.3 - HDMI Version 1.3 - HDMİ Version 1.3 - hdmi versiyon 1.3 - hdmı versiyon 1.3 - HDMI Versiyon 1.3 - HDMİ Versiyon 1.3 hdmi v1.3 - hdmı v1.3 - HDMI V1.3 - HDMİ V1.3 hdmi v 1.3 - hdmı v 1.3 - HDMI V 1.3 - HDMİ V 1.3  - hdmi version 1.3 - hdmı version 1.3 - HDMI Version 1.3 - HDMİ Version 1.3 - hdmi versiyon 1.3

 - hdmı versiyon 1.3 - HDMI Versiyon 1.3 - HDMİ Versiyon 1.3 - kablosu nedir - kablo bilgileri

KABLOLAR HAKKINDA HERŞEY - forum - kablo forumu - kablo nasıl seçilir - kablo nereden alınır - kablosu nerde bulunur - kablosu nereden bulabilirim - en iyi scart - en iyi sonuç nasıl alınır - en iyi görüntüyü veren  kablosu hangisi

HDMI KABLO NEREDEN ALINIR HDMI KABLO NEDEN ALINIR HDMI KABLO NERDEN ALINIR HDMİ KABLO NEREDEN ALINIR   HDMİ KABLO NERDEN ALINIR hdmı kablo nereden alınır - hdmı kablolar nereden alınır - hdmi kablo nereden alınır - ?  scart KABLO NEREDEN ALINIR scart KABLO NEDEN ALINIR scart KABLO NERDEN ALINIR scart KABLO NEREDEN ALINIR

 scart KABLO NERDEN ALINIR scart kablo nereden alınır - scart kablolar nereden alınır - scart kablo nereden alınır - ?  skart KABLO NEREDEN ALINIR skart KABLO NEDEN ALINIR skart KABLO NERDEN ALINIR skart KABLO NEREDEN ALINIR   skart KABLO NERDEN ALINIR skart kablo nereden alınır - skart kablolar nereden alınır - skart kablo nereden alınır - ?

proceksiyon kablosu , procetion kablosu , procektion kablosu , proceksion kablosu , projeksion kablosu , proceksyon kablosu